darekfedko.pl » Fotografia ślubna, Zdjęcia ślubne, Fotograf Śląsk, Zdjęcia ślubne Katowice, Fotograf, Zdjęcia, photo, fotografia ciążowa, wedding, zdjecia slubne...

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

 

Jakiego sprzętu używasz?

Canon EOS R i Canon 5d mk II wraz z obiektywami: Canon 35mm 1.4, Canon 50mm 1.2, Canon 85mm 1.8, Canon 16-35mm 2.8, Canon 70-200mm 2.8 IS II.  Do oświetlenia używam lampy Canon 580 EX II i Canon 430 EX II oraz w miarę potrzeb softboxy z lampami studyjnymi.

 

Ile zdjęć otrzymamy?

To zawsze kwestia umowy.  Jestem zwolennikiem jakości, a nie ilości, przekazuję w zależności od pakietu 120 – 400 zdjęć z dnia ślubu oraz około 60 zdjęć z pleneru. Każda fotografia poddana jest starannej  obróbce.

 

Czy dostaniemy wydrukowane zdjęcia?

Najczęściej projektuję fotoksiążki gdzie zdjęcia drukowane są na satynowym papierze, grubych, sztywnych kartach, a całość zawiera się w indywidualnej skórzanej oprawie. Jeśli wolisz tradycyjny album polecam Henzo Gran Cara i zdjęcia na papierze satynowym w rozmiarze 18x27cm.

 

W jakiej części kraju pracujesz?

Mieszkam na Śląsku, ale lubię podróże… 😉

 

Czy sesję plenerową możemy wykonać innego dnia?

Moim zdaniem warto poświęcić kwadrans w dniu ślubu w pobliżu domu weselnego. Jeśli chodzi o większy plener, kilkugodzinny zdecydowanie polecam umówić się innego dnia.  Sami wybieramy pogodny dzień, miejsce, światło…

 

Jak długo musimy czekać na zdjęcia?

Od miesiąca do dwóch. Wkładam w obróbkę dużo pracy. Warto poczekać.

 

Jak obrabiasz i retuszujesz zdjęcia?

Subtelnie. Sprawiam, że skóra wygląda gładko i pięknie. Kolory są żywe i pełne, odcienie szarości są bogate i głębokie. Podkreślam pewne cechy fotografii. Można powiedzieć, że zdjęcia mają duszę, a ja skupiam się na ich delikatnym i nostalgicznym odbiorze.

Zdjęcie powinno poruszyć, moim celem jest abyście to poczuli w trakcie oglądania…


Czy fotografujesz tylko śluby?

Fotografuję głównie śluby. Chętnie umawiam się na sesje narzeczeńskie, ciążowe, rodzinne i portretowe.

 

Kiedy płacimy za usługę?

Zawsze po otrzymaniu gotowego albumu, fotoksiążki.

 

UA-27571723-1